جستجو

سلامت روان و بهزیستی در زمان شیوع کرونا

ما برای شما اینجاییم.

محدودیت­‌های ناشی از کرونا می­‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد. هر کس شرایط را به گونه­‌ای متفاوت تجربه می­‌کند، اما هر احساسی که داشته باشید عادی است. هوای خودتان را داشته باشید باشید و از استراتژی­‌های مراقبت از خود استفاده کنید چرا که برای گذراندن این دوران برای شما مفید است.

نکاتی برای مراقبت از سلامت روان ما در طول شیوع ویروس کرونا COVID-19

شیوع ویروس کرونا COVID-19 در مقیاس بین­‌المللی به روش­‌های مختلفی بر مردم تأثیر گذاشته است. قابل درک است که در چنین مواقعی، مردم ممکن است با تغییر مداوم هشدارها و پوشش رسانه‌ای در مورد شیوع ویروس، احساس ترس، نگرانی و اضطراب کنند.

در حالی که اطلاع‌رسانی مهم است، نکات زیر نکات و راهکارهایی برای مراقبت از سلامت روان خود و اطرافیانمان در این زمان‌های سخت است.

مواجه خود با اخبار مرتبط با کرونا را مدیریت کنید

قرار گرفتن مداوم در معرض رسانه­ها می­‌تواند احساس ترس و اضطراب را افزایش دهد. مراقب باشید که اطلاعات از کجا آمده است و اطمینان حاصل کنید که به اطلاعات قابل اعتماد و دقیق دسترسی دارید. ما در زیر چند لینک ارائه کرده‌ایم.

یک رویکرد آرام و در عین حال محتاطانه را دنبال کنید

تمام تلاش خود را بکنید تا آرامش خود را حفظ کنید و حواستان باشد که در ایجاد هراس گسترده­‌ای که می‌تواند مانع از تلاش برای مدیریت مثبت شیوع بیماری شود، سهیم نباشید. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل­‌های صادر شده توسط نهادهای مربوطه، توصیه­‌های پزشکی و رعایت عادات بهداشتی خوب را دنبال می­‌کنید.

با یکدیگر با محبت و مهربانی رفتار کنید

در مواقع ترس، انزوا (هم جسمی و هم اجتماعی) و عدم اطمینان، مهم است که با ایجاد ارتباط با یکدیگر و حمایت از یکدیگر، حس اجتماعی خود را تقویت کنیم. به خود یادآوری کنید که با همبستگی می‌توانیم این موضوع را خیلی بهتر مدیریت کنیم، و کووید-19 تبعیض قائل نمی‌شود – می‌تواند بر هر کسی فارغ از سن، جنسیت، ملیت یا قومیت تأثیر بگذارد.

فعالانه سلامت خود را مدیریت کنید

تندرستی ممکن است با حفظ برنامه­‌های روزمره تا حد امکان، ارتباط با خانواده و دوستان (حتی اگر حضوری نباشد)، فعال ماندن از نظر بدنی، خوردن غذاهای مغذی و جستجوی حمایت از طریق تماس با سامانه ۴۰۳۰ وزارت بهداشت یا سایر پشتیبانی­‌های حرفه­‌ای بیشتر در صورت لزوم مدیریت شود.

دیگر موضوعات و اطلاعات

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد