جستجو

داوطلب شدن بعنوان مشاور بحران

داوطلبان سامانه نوشتاری بحران وقت، انرژی و تخصص خود را سخاوتمندانه برای رسیدن به چشم‌­انداز ایرانی بدون خودکشی صرف می‌­کنند، تا هیچ ایرانی‌ای در زمان­‌های سخت زندگی خود احساس تنهایی نکند. ما، سامانه نوشتاری بحران، عمیقا از حمایت شما سپاسگزاریم.

اگر در بحران هستید برای چت آنلاین و صحبت رایگان با یک مشاور بحران روی شروع مکالمه یا چت آنلاین کلیک کنید.

مشاورین بحران چه می‌کنند؟

چه ویژگی‌هایی من باید داشته باشم؟

امروز، ۱۵ نفر ایرانی با خودکشی جان خود را از دست دادند

شما می‌­توانید به ما کمک کنید تا اوضاع رو تغییر بدهیم. با داوطلب­‌شدن برای مشاور بحران می‌­توانید در لحظات سخت زندگی به مردم امید دهید.

noun_connected_2364846

برای نجات زندگی هموطنان

برای آموزش و حمایت

noun_Handshake_6177463

برای ایجاد ارتباط و امید

سوالات پرتکرار داوطلبین مشاور بحران

سامانه نوشتاری بحران یک سامانه نوشتاری رایگان برخط است که به مردم در بحران در سراسر ایران خدمت­‌رسانی می‌­کند. این سرویس بواسطه مشاوران بحران داوطلب هدایت می­‌شود و افراد با گوشی یا لپ­‌تاپ شخصی خود می­‌توانند با اتصال به اینترنت وارد سامانه شوند به خدمت­‌رسانی بپردازند.

مشاوران بحران پیام­‌های افراد در بحران را پاسخ می‌­دهد و بوسیله گوش­‌دادن فعالانه، مدیریت مسئله همکارانه و طراحی برنامه عملی ایمنی به افراد کمک می­‌کند از یک شرایط پرتنش به یک شرایط آرام برسند.

همه­‌چیز با آموزش شروع می­‌شود. در یک برنامه آموزشی آنلاین مشاوان بحران بوسیله پروتکل با تکنیک‌­های گوش­‌دادن فعالانه، مدیریت مسئله همکارانه و مدیریت بحران آشنا می­‌شوند. (این مهارت­‌ها در روابط شخصی نیز به شما کمک می­‌کند!)

بصورت آنلاین از هر مکانی که هستید می­‌توانید این دوره را بگذرانید.

بیشتر موقعیت­‌های بحرانی وقتی اتفاق می­‌افتد که اغلب مردم خواب هستند. بیشترین نیاز ما به داوطلبین مشاور بحران برای بازه زمانی ۱۰ شب تا ۶ صبح است. تعهد زمانی داوطلبین ارائه خدمت‌ به افراد در بحران و همکاری با سامانه برای حداقل ۶ ساعت در دو هفته است تا ۱۵۰ ساعت تعهد آنها به سامانه تکمیل شود. بطور ایده‌­آل بهتر است طی یک سال این تعهد زمانی تکمیل شود. پیش از این که کار را بعنوان مشاور بحران شروع کنید، باید دوره آموزشی را طی کنید و طی دوره تمامی تخصصی که نیاز دارید تا بتوانید همدلانه و موفقیت‌­آمیز مدیریت بحران نوشتاری را انجام دهید، کسب خواهید کرد.

این دوره آموزشی برای شما رایگان است ولی آموزش هر داوطلب و اضافه کردن او به پنل برای سامانه نوشتاری بحران هزینه دارد، بنابراین ما به داوطلبینی نیاز داریم که دوره آموزشی را تا انتها طی کنند و تعهد زمانی خود را نیز تکمیل کنند.

این یک فرصت برای ارتقای مهارت­‌های ارتباطی، مشاوره و مداخله‌­ای است. شما در سامانه هم­ ارز داوطلبینی که درمانگر، مشاور و مددکار هستند فعالیت می­‌کنید و این به ارتقای مهارت­‌های مدیریت بحران شما نیز کمک می­‌کند.

اما مهم­‌تر از همه، شما از دیگران حمایت می­‌کنید. این یک جامعه است و ما یک خانواده بزرگ هستیم.

ما بصورت ماهانه گروه­‌های آموزشی جدید را شروع می­‌کنیم، البته ظرفیت محدود است.

برای ارسال فرم درخواست، فرد باید بالای ۱۸ سال باشد، دانشجو یا دانش‌آموخته یکی از دانشگاه‌های سراسری برتر کشور باشد و دو معرف نیز داشته باشد. در مواردی داشتن گواهی سوءپیشینه نیز الزامی است. برای داوطلب شدن، مشاور بحران باید به اینترنت پایدار و موبایل یا کامپیوتر شخصی دسترسی داشته باشد.

سوپروایزرها بصورت ۷/۲۴ از در حال پشتیبانی سامانه هستند – این افراد متخصصینی هستند که بر هر مکالمه نظارت دارند و حین خدمت­‌رسانی به افراد در بحران مشاوران بحران را حمایت می­‌کنند. سوپروایزرهای ما جزء کادر سامانه نوشتاری بحران هستند و در زمینه مداخله در بحران تخصص دارند. این افراد بر کیفیت مکالمات نظارت می­‌کنند و در مواقع اضطرار با مشاوران بحران همکاری می­‌کنند.

با کلیک روی گزینه زیر می­‌توانید فرایند ارسال درخواست را شروع کنید و چنان چه در طول فرایند سوالی داشتید به info@irancrisisline.org  پیام دهید.

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد