جستجو

روش‌های خودکشی و قرص برنج​

حتماً  به سرعت با ۱۱۵ تماس بگیرید و مشورت کنید. مهم است بدون صحبت با ۱۱۵ و مطرح کردن نوع و دوز قرص، فرد هیچگونه مواد خوراکی مصرف نکند. سوءمصرف قرص‌های روانپزشکی می‌تواند پیامدهای جسمی و جانی به همراه داشته باشد، موجب نقص جسمی فرد شود و شرایط زندگی فرد را سخت‌تر کند.

مسمومیت با قرص برنج یا فسفید آلومینیوم ناشی از آزادسازی گاز فسفین و کاهش اکسیژن سلولی است که به نارسایی گردش خون می‌انجامد. مصرف قرص برنج یکی از زجرآورترین  روش‌هایی است که یک فرد می‌تواند برای آسیب به خود به کار ببرد و درد باورنکردنی به همراه دارد، میزان دردی که فرد بعد خوردن این قرص متحمل می‌شود غیرقابل‌تصور است و برای چند ساعت طولانی فرد احساس خفگی شدیدی را تجربه می‌کند؛ در بیمارستان‌های ویژه مسمومیت افرادی هستند که از خوردن قرص پشیمان شدند ولی از لحاظ پزشکی برای تسکین درد آن‌ها کاری نمی‌توان انجام داد. برای خود کادر درمان هم مشاهده این تجربه و اینکه فرد از درد به خود می‌پیچد و بعد گذشت بازه طلایی که در حد ۲۵-۳۰ دقیقه است، کاری نمی‌توان برای او انجام داد، بسیار تلخ است. فارغ از این، مصرف قرص می‌تواند پیامد جسمی بسیار جدی برای کلیه و قلب فرد به همراه داشته باشد و فرد در صورت زنده ماندن، مجبور به تحمل آن تا آخر عمر است؛ حتما در صورت تماس با قرص برنج و یا استعمال خود یا بستگان به سرعت با ۱۱۵ تماس بگیرید.

۱۲۳ یا اورژانس اجتماعی زیر نظر سازمان بهزیستی کشور ا‌ست و از افراد درگیر بحران‌های مانند خطر خودکشی، خشونت‌های خانگی و … حمایت می‌کند؛ افراد می‌توانند  بدون نیاز به شارژ خط و شماره‌گیری  پیش‌شماره با شماره ۱۲۳ تماس حاصل نمایند، با متخصص  صحبت کنند و در صورت نیاز خدمات حضوری دریافت کنند.

اگر بطور کوتاه‌مدت نیاز دارید برای یک  مشکل مشخص با مشاور صحبت کنید، می‌توانید با شماره‌های ۱۴۸۰ و ۴۰۳۰ بدون نیاز به شماره‌گیری پیش شماره، تماس بگیرید و رایگان با متخصص صحبت کنید؛ در صورتی که نیاز دارید، به خاطر مشکلاتی مانند افسردگی و… بطور متناوب از یک متخصص ثابت کمک بگیرید، می‌توانید برای تامین هزینه‌ها از تسهیلاتی به نام «یاری‌برگ» استفاده کنید. سازمان بهزیستی کشور به کلینیک‌های خصوصی روانشناختی و مشاوره تسهیلاتی به نام یاری‌برگ اعطا می‌کند، تا به مردم خدمات با هزینه کم ارائه کنند؛ برای استفاده از این خدمات می‌توانید با بهزیستی استان محل زندگی خود و یا شماره ۱۴۸۰ تماس بگیرید و آدرس کلینیکی که این تسهیلات را ارائه می‌دهد و در نزدیکی شماست جویا شوید.
شماره ۱۴۸۰ مربوط به خدمات مشاوره سازمان بهزیستی کشور است، شماره ۴۰۳۰ زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد